News

Data premiery Apple MacBook Air z procesorem M3 już ustalona

W tej ramie czasowej urządzenia mogłyby trafić do sprzedaży już w marcu lub kwietniu tego roku. Gurman twierdzi, dzięki temu, po wprowadzeniu urządzeń na rynek, uwaga Apple będzie mogła skupić się na corocznej konferencji programistów Apple WWDC, która to odbędzie się w czerwcu.

Poniżej przedstawiamy pogłoski o funkcjach i oczekiwaniach dotyczących nadchodzących urządzeń. Obecny iPad Air (5. generacji) z chipem M1 został wydany w marcu 2022 roku, a więc prawie dwa lata temu. Od tego czasu urządzenie nie doczekało się nowszej wersji, choć już od ponad pół roku na rynku są układy M3. Obecny iPad Pro (6. generacja) debiutował na rynku pod koniec 2022 roku i wyposażony już był w układ M2.

Technologia OLED zapewnia doskonały kontrast, krótszy czas reakcji i mniejsze zużycie energii oraz inne korzyści w porównaniu z panelami LCD. Apple od dwana używa już wyświetlaczy OLED w topowych modelach iPhone’a (czyli poza np. iPhonem SE), czy nawet w Apple Watchu.

Dla przypomnienia, starszy MacBook Air 13” M2 debiutował w czerwcu 2022 roku (1,5 roku temu), a MacBook Air 15” M2 został zaprezentowany dopiero rok później, w czerwcu 2023 roku (na zaledwie kilka miesięcy przed premierą chipu M3). Nie przewiduje się też większych zmian konstrukcyjnych, ale laptop prawdopodobnie zyska obsługę Wi-Fi 6E (której brakowało w modelach Air z M2). To pozwoli wykorzystać układy graficzne np. do przyśpieszenia renderowania scen w aplikacjach 3D czy do grania w wymagające gry z realistycznym oświetleniem, odbiciami i cieniami.

Tutaj możecie sprawdzić absurdalną cenę najtańszego MacBooka Pro z chipem M3 Max: A jak potrzebujecie smukłego, ale wydajnego laptopa w rozsądnej cenie, to polecamy ten model:

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *