Internet and Technology

Czy korzystasz z tych aplikacji? Google zablokuje ci dostęp do YouTube’a.

Tekst zawiera linki reklamowe naszego partnera. Zgodnie z warunkami korzystania z usługi YouTube, aplikacje innych firm nie mogą blokować reklam wyświetlanych podczas odtwarzania. YouTube argumentuje, że taka praktyka uniemożliwia twórcom otrzymywanie wynagrodzenia za oglądalność. Google opublikowało nowy wpis, w którym informuje, co stanie się, jeśli serwis wykryje aplikację blokującą reklamy.

Widzowie, którzy unikają oglądania reklam za pomocą zewnętrznych programów, mogą stracić możliwość oglądania wideo. Firma wymienia również problemy z buforowaniem filmów lub wyświetleniem błędu “Następująca treść nie jest dostępna w tej aplikacji”. YouTube sugeruje, że jeśli użytkownicy chcą oglądać filmy bez reklam, powinni skorzystać z członkostwa Premium. Nowe ogłoszenie wiąże się z globalną akcją rozpoczętą w listopadzie 2023 r., która ma na celu zachęcenie widzów z włączonymi blokadami reklam do wyłączenia blokowania reklam na platformie lub wypróbowania YouTube Premium.

Akcja rozpoczęła się od wyświetlania komunikatów informujących o sprzeczności blokowania reklam z warunkami korzystania z witryny. Następnie ograniczono możliwość odtwarzania filmów z włączonym blokerem reklam do trzech, a w końcu filmy przestały się ładować. Google zaznacza też, że użytkownicy z blokerami reklam mogą doświadczyć “nieoptymalnego oglądania”, takiego jak dłuższe czekanie na załadowanie filmu.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *