możliwa kategoria: Broń laserowa

Futurystyczna broń coraz bliżej Ukrainy. To byłaby rewolucja.

Tekst zawiera reklamowe linki naszego partnera. Jeszcze kilkanaście lat temu broń laserowa kojarzona była wyłącznie z filmami science fiction.

Jednak obecnie wiele wskazuje na to, że ta technologia stanie się rzeczywistością w najbliższych latach. Na przykład, firma amerykańska pracuje nad wprowadzeniem broni laserowej na swoje okręty wojenne.

Czas pokaże, czy ta wizja się spełni, ale na pewno będziemy obserwować dalsze zastosowania tej futurystycznej broni. Broń laserowa posiada wiele zalet, które mogą być zastosowane także w innych urządzeniach tego typu.

Przede wszystkim, broń ta może precyzyjnie trafić w dowolny wrogi cel znajdujący się w zasięgu wzroku. Po drugie, charakteryzuje się wysoką precyzją, jak ma to miejsce w przypadku systemu DragonFire, który może trafić cel wielkości monety z odległości kilometra.

Po trzecie, broń ta jest również ekonomiczna – w przypadku systemu “smoczego ognia” koszt jednego strzału wynosi mniej niż 10 funtów. Z tej właśnie przyczyny broń laserowa cieszy się szerokim zainteresowaniem wśród armii na całym świecie.

Ponadto, inne systemy obrony przeciwlotniczej, takie jak używające pocisków, są znacznie droższe – kosztują nawet kilka milionów dolarów za sztukę. Dlatego nie tylko Brytyjczycy, ale także armie USA i Chin intensywnie pracują nad implementacją broni laserowej.

Jednak obecnie ta technologia najbardziej sprawdza się w celach defensywnych, takich jak niszczenie dronów czy amunicji artyleryjskiej. Mając na uwadze ataki rosyjskich dronów na Ukrainę, Ukraina chętnie przetestowałaby brytyjski wynalazek, ponieważ broń laserowa charakteryzuje się wysoką celnością oraz skutecznością, przy jednocześnie niskich kosztach.

Ta technologia ma potencjał do rewolucjonizowania współczesnych strategii obronnych przed atakami z powietrza. Należy jednak pamiętać, że broń laserowa ma swoje słabe punkty, takie jak lustra, które mogą stanowić skuteczną obronę przed laserami o niskiej mocy.

Walka z laserami o większej mocy wymaga jednak specjalnych luster o bardzo wysokim współczynniku odbicia. Ponadto, idealne warunki atmosferyczne są kluczowe dla skuteczności broni laserowej – mgła, dym, deszcz czy śnieg mogą znacząco wpłynąć na jej działanie.

Mimo to, broń laserowa posiada ogromny potencjał bojowy, którego rozwój technologiczny będzie coraz lepiej wykorzystywany. Wygląda na to, że w niedługim czasie broń laserowa może stać się standardowym wyposażeniem wojskowym.

Może nawet na Ukrainie będzie można ją zobaczyć w działaniu, np. w ochronie Kijowa lub innych krytycznych obiektów.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *