lornetki

Najczęściej kupowane lornetki w internecie

W tekście umieszczono linki reklamowe naszego partnera. Zanim o lornetkach, krótki poradnik o opisywanych tu parametrach. Czyli im większa średnica obiektywu, tym jaśniejszy będzie obraz w lornetce i tym lepiej sprawdzi się ona przy słabym oświetleniu.

Oznaczenie 100/1000 oznacza więc, że z odległości 1 km zobaczymy obszar o szerokości 100 m.

No to co, zaczynamy — oto 10 najpopularniejszych lornetek wśród klientów sieci Media Expert. Na dziesiątym miejscu mamy sprzęt uznanej firmy Nikon, który debiutuje w naszym zestawieniu. Urządzenie firmy Nikon dysponuje 10-krotnym powiększeniem, ma 50-milimetrowy obiektyw oraz pole widzenia o następujących parametrach — kątowe 6,5 st., liniowe 114/1000.

Lornetka świetnie nada się do obserwacji astronomicznych czy też wypraw myśliwskich, warto też dodać, że jest to produkt z trochę wyższej półki cenowej. Na miejscu numer dziewięć mamy lornetkę znanej firmy Pentax. Sprzęt dysponuje 20-krotnym powiększeniem, sporym obiektywem o średnicy 60 mm, a także 2,2-stopniowym kątowym polem widzenia i liniowym na poziomie 38/1000 m.

Ta specyficzna lornetka ma 13-krotne powiększenie, obiektyw o średnicy 33,5 mm oraz kątowe pole widzenia na poziomie 10 st. i liniowe 175/1000 m. Urządzenie wyróżnia się trybem nocnej wizji o zasięgu 250 m i podświetleniem IR (w podczerwieni) o siedmiu poziomach jasności.

Lornetka może też generować obraz czarno-biały lub jasnozielony z efektem filmu kolorowego. Miejsce nr 7 to lornetka dla wymagających użytkowników z 8-krotnym powiększeniem i 42-milimetrowym obiektywem. Jej kątowe pole widzenia wynosi 8 st., a liniowe aż 136/1000 metrów.

Na pierwszym miejscu po raz kolejny uplasowała się lornetka o potężnym, 25-krotnym powiększeniu oraz aż 70-milimetrowym obiektywie. Zostało to okupione mniejszą widocznością kątową na poziomie 2,7 st. i liniową z wynikiem 47/1000 metrów.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *