Batman

Wyciek informacji o anulowanej grze o Batmanie od znanego studia.

Jakiś czas temu brakowało nam dobrej gry z Batmanem w roli głównej. Mimo to, ponad 12 lat temu blisko było tego, że na rynku pojawiłyby się aż dwie gry z tego uniwersum. W 2011 roku miała miejsce premiera “Arkham City”, a około 2012 roku Monolith (twórcy Śródziemia: Cień Mordoru) pracowali nad własną grą w otwartym świecie.

Wyciekły do sieci archiwalne materiały z wczesnej wersji tej gry, jednak należy pamiętać, że nie odzwierciedlają one ostatecznego projektu. Są po prostu dowodem na istnienie planowanej produkcji. “Project Apollo” miał być pierwszą grą wykorzystującą (już opatentowany) system Nemezis znanego z późniejszego Cienia Mordoru.

Gracze mieliby poruszać się po otwartym świecie za pomocą linki z hakiem lub batmobilu w wersji Nolanowskiej. Odrzucane przez reżysera projekty, głównie pod kątem artystycznym, opóźniały produkcję. Ostatecznie wydawca, Warner Bros., postanowił, że istnienie dwóch podobnych produkcji na rynku nie miałoby większego sensu.

Dopiero w 2015 roku, trzy lata później, zadebiutował zamykający trylogię Batman: Arkham Knight od Rocksteady. Systemy i walkę, które udało się stworzyć dla gry “Project Apollo”, użyto w grze Śródziemie: Cień Mordoru, która zyskała duże uznanie.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *