Xbox vs PlayStation Comparisons

Microsoft nieyjavja prace nad następną generacją Xboxa. Obecnie skupia się na projektowaniu nowych funkcji i technologii.

Nie ma co się oszukiwać – Xbox przegrywa tę generację po całej linii, a PlayStation “odskoczyło” zielonym na dystans, którego dogonienie w ciągu najbliższych lat może nie być możliwe. Warto bowiem zaznaczyć, że pod koniec 2024 r. oba sprzęty będą miały już cztery lata na karku – a więc będziemy już “za” połową cyklu życia sprzętu. Microsoft podejmuje jeszcze szereg różnych kroków, aby zachęcać graczy (w tym posiadaczy PS5) do kupienia Xboksa. A skoro przy “nowym” jesteśmy, to Sarah Bond potwierdziła, że trwają intensywne prace nad nową generacją sprzętu.

Nie owija przy tym w bawełnę. Warto dodać, że w tym roku powinniśmy spodziewać się mocniejszych wydań konsol PS5 i Xbox Series X. Według licznych przecieków, przynajmniej ten pierwszy ma otrzymać przede wszystkim mocniejszy układ graficzny i szybszą pamięć, co umożliwi twórcom zapewnienie albo lepszej stabilności, albo dodatkowych opcji graficznych.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *