Dron K1000ULE

Przyjmuję Dron wysłany przez marynarkę USA to prawdziwa nowość.

Ten tekst opisuje drona K1000ULE, który ma być używany jako część systemu rozpoznawczego. Zgodnie z informacjami producenta, dron ten będzie posiadać doskonałe możliwości wywiadowcze, obserwacyjne i rozpoznawcze. Głównym zastosowaniem drona ma być obszar sporny, gdzie może pełnić funkcję narzędzia do komunikacji o dalekim zasięgu. K1000ULE jest bezzałogowym systemem latającym do pionowego startu i lądowania, który może działać na wysokości około 6100 m. Co istotne, dron jest zasilany energią słoneczną, a mimo to posiada długi czas pracy.

Firma KHA, producent drona, potwierdziła jego zalety podczas przeprowadzonych testów w 2023 roku. Dron może pracować w zespole, gdzie pojedynczy operator ma możliwość sterowania całym rojem dronów i przydzielania im zadań dynamiznie. Przydział dronów może być zmieniany w czasie rzeczywistym. Według szefa firmy KHA, współpraca wielu dronów jednocześnie może zapewnić nieprzerwaną komunikację na bardzo dużym obszarze.

Jest to kluczowe nie tylko w misjach wojskowych, ale również w sytuacjach kryzysowych, takich jak katastrofy czy klęski żywiołowe.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *