Chińska technologia

Alarmujący wywiad: “Tajny szpieg” z Chin może być obecny w wielu domach.

Chińska technologia wprost zalewa światowe rynki. To długofalowa strategia Pekinu, mająca na celu zwiększenie wpływów politycznych oraz uzależnienie od siebie krajów zachodnich. Państwo Środka chce, by jego rozwiązania technologiczne były dla Zachodu nie do zastąpienia z powodu niekompatybilności. “Zarówno sektor publiczny, jak i prywatny powinny aktywnie zapobiegać nadmiernemu rozprzestrzenianiu się chińskiej technologii, ponieważ istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że wcześniej niż później rozwój geopolityczny i kwestie bezpieczeństwa będą musiały podjąć bolesną decyzję o jej porzuceniu” — czytamy w specjalnym raporcie.

Chińskie technologie, takie jak chociażby technologia 5G (piątej generacji), są wykorzystywane w wielu chińskich urządzeniach, w tym m.in. samochodach czy sprzętach elektronicznych. Estoński wywiad dodaje, że dokładnie takie samo ryzyko skanowania otoczenia wiąże się m.in. z odkurzaczami automatycznymi.

“Chiny potrzebują dostępu do danych wizualnych i behawioralnych od ludzi różnego pochodzenia, aby opracować doskonałą sztuczną inteligencję. Informacje te mogą być przydatne do zbierania danych wywiadowczych” — czytamy.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *