Taylor Swift

X Blocks Searching for Taylor Swift in Response to Vulgar Pictures

W tekście umieszczono linki reklamowe naszego partnera Platforma społecznościowa X — dawniej Twitter —tymczasowo zablokowała wyszukiwania frazy “Taylor Swift”. Decyzja ta została podjęta kilka dni po tym, jak na platformie zaczęły pojawiać się obrazy ukazujące Taylor Swift m.in. w seksualnie sugestywnych pozycjach. Zdjęcia te zostały wygenerowane przez sztuczną inteligencję.

Zanim konto, które pierwotnie opublikowało fałszywe zdjęcia Taylor Swift, zostało zablokowane, w zaledwie 19 godzin wygenerowało ponad 27 mln wyświetleń — podaje NBC News. Wygenerowane przez sztuczną inteligencję nagie zdjęcia Taylor Swift zostały opublikowane na platformie w środę 24 stycznia.

Następnego dnia zespół ds. bezpieczeństwa X przekazał, że firma “aktywnie usuwa” wszystkie zidentyfikowane obrazy przedstawiające nagość bez zgody, co jest “surowo zabronione” na platformie —możemy przeczytać w poście zamieszczonym na koncie Safety. Dyrektor generalny Microsoftu, Satya Nadella, w wywiadzie dla NBC News nazwał fałszywe zdjęcia pornograficzne Swift “alarmującymi i strasznymi”.

Podkreślił także, że “musimy działać” i zauważył, że niezależnie od tego, jakie jest nasze stanowisko w danej sprawie, “wszyscy odnosimy korzyści, gdy świat online jest bezpiecznym światem”. W sprawę zaangażowała się amerykańska Gildia Aktorów (SAG-AFTRA) —możemy przeczytać w oświadczeniu SAG-AFTRA.

Doniesienia o fałszywych zdjęciach amerykańskiej artystki dotarły również do Białego Domu. “Jesteśmy zaniepokojeni informacjami o dystrybucji wspomnianych obrazów, ściślej mówiąc: fałszywych obrazów. Branża mediów społecznościowych podejmuje swoje niezależne decyzje dotyczące zarządzania treściami.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *