Poczta Polska

Ważność naklejek na skrzynkach pocztowych: co powinieneś wiedzieć

Poczta Polska ma długą historię istnienia. Współcześnie wielu ludzi korzysta z jej usług tylko w przypadkach, gdy jest to konieczne, na przykład do odbioru urzędowych przesyłek poleconych. Jednakże może to sprawiać trudności, gdy nie ma nikogo w domu, ponieważ wtedy pozostawiane jest tylko awizo, a odbiorca musi udac się do najbliższej placówki pocztowej.

Jednakże istnieje możliwość złożenia takiego polecenia przez internet lub w odpowiedniej placówce pocztowej lokalizowanej tam, gdzie adresat odbiera przesyłki. Za pomocą literki “R” na skrzynce pocztowej można zlecić odbiór przesyłki osobiście. Polecenie to powinno być zrealizowane już następnego dnia i będzie obowiązywać do momentu jego odwołania.

Jednakże należy pamiętać, że takie polecenie nie obejmuje przesyłek poleconych z potwierdzeniem odbioru ani przesyłek o niestandardowych rozmiarach, których nie można umieścić w standardowej skrzynce pocztowej. Litera “R” jest stosowana również na przesyłkach poleconych, naklejana na specjalnych nalepkach, które pocztowcy nazywają “erką”.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *