HP Printer Controversy

HP pod ostrzałem: Użytkownicy zniecierpliwieni blokowaniem zamienników tuszy do drukarek

Pozew zbiorowy przeciwko HP został złożony w styczniu i koncentruje się głównie na aktualizacji oprogramowania układowego, która miała miejsce pod koniec 2022 roku. Powodowie twierdzą, że aktualizacja ta sprawiła, że wkłady innych firm stały się bezużyteczne w drukarkach HP. Zdaniem powodów, HP stworzyło monopol na rynku zamienników do drukarek, blokując klientów i podnosząc jednocześnie ceny. Firma podkreśla, że drukarki HP są zaprojektowane do działania tylko z wkładami atramentowymi HP.

Jednak prawnicy reprezentujący powodów argumentują, że klienci nigdy nie wyrazili zgody na wyłączny zakup tuszu HP. Krytykują strategię firmy polegającą na sprzedaży stosunkowo niedrogich drukarek i czerpaniu zysków z drogiego tuszu zamiennego, skutecznie blokując klientów. HP musiało już wypłacić odszkodowania klientom w wielu krajach za stosowanie zarządzania prawami cyfrowymi (DRM) w celu blokowania wkładów innych firm i wkładów uzupełnianych. Ponadto firma została skrytykowana za rzekome wyłączanie funkcji skanowania i faksowania po wyczerpaniu atramentu, a także za instalowanie aplikacji drukarki na wszystkich komputerach z systemem Windows bez zgody.

W kontekście obsługi klienta, firma wprowadziła abonamentowy model sprzedaży, oferując drukarkę, całodobową obsługę klienta i przesyłki uzupełniające od 6,99 dol. miesięcznie.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *