WordPress Categories

Bez języka polskiego nie można korzystać z TikToka, Facebooka i innych serwisów.

Czy próbowaliście kiedyś czytać regulaminy usług, w których się rejestrujecie? Nawet najkrótsze regulaminy mają po kilka tysięcy słów (rekordzista ma kilkanaście tysięcy!). W efekcie, jak pokazują badania, aż 97 proc. użytkowników w ogóle ich nie czyta.

Jesteście ciekawi, ile zajęłoby wam czasu przeczytanie wszystkich zapisów? W zestawieniu Capitalist przyjęto, że w ciągu minuty jesteśmy w stanie przeczytać średnio 240 słów — i w efekcie powstało takie oto zestawienie. Rzućcie okiem sami. Instagram, czyli aplikacja Meta (Facebooka) ma najkrótszy regulamin zestawienia.

Łączna liczba słów wynosi 2 tys. 451 i wystarczy 9 minut i 42 sekundy by ukończyć czytanie go. Treść regulaminu Netflixa jest również dość podstawowa i dotyczy głównie tego, w jaki sposób przetwarzane są dane użytkownika, w jaki sposób można korzystać z aplikacji… słowem, klasyka. Zapis ma 2 tys.

628 słów i można go przeczytać w 11 minut. YouTube nieco uprościł swój regulamin, patrząc na to, jak rozbudowana jest to platforma. Tutaj mamy 3 tys. 308 słów, na przeczytanie których potrzebujemy 13 min.

i 8 sekund. Amazon z kolei postawił na długość podobną do poprzednika. Tutaj regulamin ma 3 tys. 416 słów, a czas czytania wynosi 14 min.

i 12 sekund. Spośród innych aplikacji i usług z zestawienia Facebook nie ma najdłuższego regulaminu – ale najkrótszego też nie. Aby przeczytać go w całości potrzebujemy 17 minut i 12 sekund, a łączna liczba słów wynosi 4 tys. 132.

Linkedin to usługa Microsoftu (ale do nich jeszcze przejdziemy). Tutaj jest dość przeciętnie, bo czas czytania wynosi 18 min. i 6 sekund, a łączna liczba słów wynosi 4 tys. 346.

Regulamin Uber też nie należy do najkrótszych. Na jego przeczytanie potrzebujemy 23 min. i 36 sekund, w końcu ma 5 tys. 658 słów.

Twitter również nie oszczędza naszego czasu. Aby ukończyć czytanie regulaminu potrzebujemy 23 min. i 30 sekund. Łączna liczba słów wynosi 5 tys.

633. Tinder, czyli randkowa aplikacja Match Group ma 6 tys. 215 słów w swoim regulaminie, a na ich przeczytanie potrzebujemy 25 min. i 54 sekund.

Niepozorny Zoom również stawia na dość długi zapis umowy między usługą a odbiorcą. 7 tys. 243 słowa i 30 min., 12 sekund niezbędnych do przeczytania regulaminu aplikacji o czymś świadczą. Przed skorzystaniem z usług Apple (chodzi m.in.

o App Store, Apple Maps itd.) musimy zaakceptować regulamin liczący 7 tys. 314 słów, a na ich przeczytanie potrzebujemy 30 min. i 30 sekund.

Regulamin TikToka jest jednym z dłuższych w zestawieniu. ByteDance dość dużo miejsca poświęcił bowiem zasadom publikowania treści. Chodzi o rzeczy, których publikować nie można, w tym niesprawdzonych informacji, szczególnie dot. polityki i kwestii medycznych.

Użytkownicy powinni też unikać symboli nienawiści, jak również tych związanych z organizacjami terrorystycznymi. W efekcie mamy regulamin na 7 tys. 459 słów, których przeczytanie zajmie nam 31 min. i 24 sekundy.

Macie wolnych 35 minut i 48 sekund? Jeśli tak, spróbujcie zabrać się za czytanie regulaminu Spotify. Przed wami 8 tys. 600 słów.

Regulamin usług internetowych Microsoftu to rekordzista zestawienia. Ma aż 15 tys. 260 słów (!) a jeśli chcielibyśmy go przeczytać w całości, zajęłoby nam to 1 godz., 3 min.

i 30 sekund (!! ).

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *