Polish Telecommunications Market

Nowsze dane dotyczące przenoszenia numerów. Jeden dostawca zanotował duże straty.

Statystyki przenoszenia numerów zawsze budzą dużo emocji, zarówno wśród użytkowników polskich sieci, jak i samych operatorów. Przyczyny są jak zawsze niejasne, choć po zliczeniu bilansu przenoszonych numerów pozostaje prawie 29 tys. tych, które przeszły prawdopodobnie do mniejszych operatorów. Warto zaznaczyć, że w ramach Polkomtel operuje jeszcze marka Premium Mobile i Netia.

Jak widać na powyższym wykresie, z Wielkiej Czwórki najwięcej numerów utracił Polkomtel. Mocno zyskuje Play, nieźle radzi sobie też T-Mobile. Warto zauważyć, że w lutym wdrożono 5G na nowych częstotliwościach, a w niektórych miejscach Polski odblokowano pasmo za sprawą wyłączenia sieci 3G co sprawiło, że dotychczasowy lider nowej generacji sieci, Plus, spadł na trzecie miejsce. Niekoniecznie jest to jednak głównym czynnikiem, bo Play, który wg.

danych zyskał najwięcej klientów, we wspomnianym rankingu prędkości internetu zajmuje ostatnie, czwarte miejsce. Sprawdźcie też promocję na iPhone’a 15 Pro, którego na Amazonie możecie kupić dużo taniej niż w oficjalnym sklepie Apple.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *