Google Cloud Next

Google Cloud Next 2024. Przyszłość przedstawiona w Las Vegas.

Google Cloud Next, coroczne wydarzenie giganta, prezentuje nowości w ramach ekosystemu Google Workspace. Tegoroczna edycja jest pierwszą konferencją Google Cloud Next na żywo od 2019 r., wcześniejsze edycje odbywały się jedynie online przez pandemię koronawirusa. Twórcy mogą użyć treści z innych usług Google, takich jak Dokumenty, Arkusze, grafika lub fragmenty innych filmów. Zamiast ręcznie wycinać potrzebne informacje i umieszczać je na slajdach, wystarczy umieścić dane elementy na osi czasu, a Google Vids zajmie się montażem.

Program uwzględni również scenariusz przygotowany przez twórcę, ale możliwe jest skorzystanie z pomocy AI. Google Gemini zbuduje scenę, napisze scenariusz lub przeczyta tekst. Inne osoby mogą również na bieżąco wprowadzać zmiany w wersji roboczej klipu, a Google Vids ma być częścią ekosystemu Google Workspace. Klienci i partnerzy mogą tworzyć w Vertex AI coraz zaawansowanych agentów sztucznej inteligencji, i wspierać pracowników.

Niemożliwe staje się również stworzenie lepszych treści i odblokowanie nowych poziomów produktywności. Programiści mogą cieszyć się z Gemini in Databases, zbioru narzędzi i funkcji opartych na sztucznej inteligencji, które ułatwią pracę z bazami danych. Wprowadzone nowości dla użytkowników Google Workspace obejmują możliwość zamiany wstępnych wersji roboczych wiadomości e-mail w bardziej dopracowane wiadomości oraz wysyłanie konfigurowalnych alertów dla użytkowników Arkuszy. Inne nowości obejmują nowy zestaw szablonów dla Arkuszy, obsługę kart dla Dokumentów oraz organizowanie informacji w jednym dokumencie zamiast łączenia się z wieloma dokumentami lub przeszukiwania Dysku.

Te i inne nowości będą dostępne dla subskrybentów Google Workspace w pierwszej kolejności. Ostatnią dużą nowością była zapowiedź procesora opartego na architekturze ARM. Axion ma być przystępnym cenowo chipem serwerowym, który zapewnia wyższą wydajność niż konkurencyjne instancje.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *