Apple App Store Updates

Competition Against Apple’s Monopoly: iPhones with Key Android Feature

Nowe “alternatywne sklepy aplikacji”, jak je nazwało Apple, będą działały w następujący sposób. Po pobraniu jednego z nich, będzie trzeba wyraźnie udzielić zgody na pobieranie aplikacji na swoje urządzenie. Po zatwierdzeniu sklepu, zainstalowaniu go na urządzeniu i wyrażeniu zgody, będzie można pobierać wszystkie kompatybilne aplikacje (włączając w to programy, które dotychczas łamały niektóre wytyczne App Store). Mało tego, będzie można nawet ustawić sklep jako domyślny na urządzeniu.

Do tej pory wszystkie przeglądarki na iOS musiały korzystać z silnika WebKit (czyli tego, na którym bazuje domyślne Safari). Teraz gdy użytkownik po raz pierwszy uruchomi Safari w systemie iOS 17.4 zobaczy ekran, który poinformuje o możliwości wyboru domyślnej przeglądarki z listy dostępnych opcji. Dodatkowo deweloperzy będą mogli za pomocą odpowiedniego formularza zgłaszać potrzeby w zakresie integracji z funkcjami iPhone’a i systemu iOS.

Oczywiście nie oznacza to, że użytkownik będzie mógł korzystać z dowolnego sklepu i instalować dowolne oprogramowanie. Apple wciąż będzie wprowadzać wiele ograniczeń, takich jak na przykładograniczenia na Macbookach.

Ogromne zmiany dotyczą również App Store. Brak takiej możliwości to jeden z powodów, dla którego Tim Sweeney był zmuszony usunąć Fortinte z iOS. Nowe warunki handlowe dotyczące aplikacji iOS w UE obejmują trzy składowe.

To ogromne zmiany dla twórców. To był też jeden z głównych powodów wycofania Fortnite z App Store i powód ogromnej batalii sądowej między Epic Games a Apple. Niestety Apple równocześnie postanowiło wprowadzić dla deweloperów skandaliczną “opłatę za podstawowe technologie” (Core Technology Fee). dolarów miesięcznie (z czego 407 tys. Apple at its finest.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *