Nowy Jork

Social Media’s Impact Compared to Alcohol and Cigarettes: First City Recognizes the Threat

W tekście umieszczono linki reklamowe naszego partnera.

Adams odwołał się do raportu opublikowanego przez komisarza ds. zdrowia 24 stycznia 2024 roku, który rzuca nowe światło na stan zdrowia psychicznego młodzieży w mieście. Według raportu, platformy takie jak TikTok czy Instagram odgrywają kluczową rolę w pogarszającym się stanie zdrowia psychicznego młodzieży. Burmistrz zadeklarował, że miasto podejmie działania, aby przeciwdziałać temu kryzysowi.

Komisarz ds. zdrowia, Ashwin Vasan, w swoim raporcie wskazuje, że zdrowie psychiczne nastolatków w Nowym Jorku pogorszyło się w ciągu ostatniej dekady. Poczucie beznadziei wśród młodzieży wzrosło o 42 proc., a liczba osób zmagających się z myślami samobójczymi wzrosła o 38 proc. Media społecznościowe zostały uznane za główny czynnik napędzający ten negatywny trend.

Raport zawiera również sugestie dotyczące przeciwdziałania temu problemowi. Jednym z nich jest zachęcanie rodziców do organizowania czasu wolnego od technologii dla swoich dzieci, aby mogły one nawiązywać kontakty w realnym świecie. Vasan zaleca również tworzenie domowych planów, które pomogą lepiej kontrolować korzystanie z mediów społecznościowych.

Komisarz zdrowia apeluje również do firm i inwestorów zaangażowanych w tworzenie aplikacji społecznościowych, aby uczynili swoje platformy bezpieczniejszymi dla młodych użytkowników. Podkreśla również rolę ustawodawców w ochronie dzieci i młodzieży przed szkodliwymi praktykami stosowanymi przez operatorów mediów społecznościowych.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *