Google Arts & Culture App

“Chciałbyś zostać kosmonautą lub faraonem? Google pokaże ci, jak możesz wyglądać!”

W roku 2018 Google zaprezentowało aplikację Art Selfie, która umożliwia dopasowanie twarzy użytkownika do postaci z dzieł sztuki oraz odnalezienie przypominającego go historycznego wizerunku na obrazie. Aplikacja oferuje 25 stylów z kategorii Sztuka, Historia lub Podróże, w tym takie opcje jak epoka georgiańska, średniowieczny rycerz, ogród Moneta, celebracja święta Holi, pasterz gaucho, portret Fridy Kahlo, rzymski gladiator, przedstawienie Szekspira, faraon, safari na równinie Serengeti czy gronostaj Da Vinciego.

Google zapowiada dodanie znacznie większej liczby styli w przyszłości, z możliwością otrzymywania powiadomień przez aplikację Arts & Culture. Aplikacja wykorzystuje generatywną sztuczną inteligencję do stworzenia odpowiednio stylizowanego obrazu wokół twarzy, płynnie łącząc selfie z wybraną scenerią. Możliwa jest zmiana włosów, nakryć głowy, biżuterii lub ubrań, ale sztuczna inteligencja nie zmienia samej twarzy.

Warto zauważyć, że każdemu stylowi towarzyszą fakty związane z danym tematem oraz inne treści edukacyjne, co stanowi dodatkową wartość edukacyjną. Aplikacja zapewnia, że zdjęcia nie są przechowywane i użytkownik ma pełną kontrolę nad ich udostępnianiem.

Poza tym, Google rekomenduje również zabawę w Blob Opera.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *