News

Duża zmiana nadchodzi dla użytkowników Instagrama, Facebooka i Messengera

Od 6. marca 2024 roku w życie wejdzie unijna dyrektywa DMA. To właśnie dlatego posiadacze smartfonów z Androidem zaczęli dostawać powiadomienie z zapytaniem, “Czy wyszukiwarka i inne usługi Google’a mają pozostać połączone”. Możliwe też będzie korzystanie z Facebook Marketplace bez udostępniania informacji osobowych podanych na Facebooku.

W pewnym sensie jest to więc powrót do przeszłości, gdy było możliwe korzystanie z komunikatora Facebooka bez konta na Facebooku. No i jeśli ktoś połączył konto Facebooka z Instagramem i żałuje tej decyzji, teraz będzie mógł ją łatwo odwrócić. Skorzystanie z niego może między innymi ograniczyć funkcjonalność usług Mety – na przykład w przypadku Facebook Marketplace komunikacja między nabywcą i sprzedającym zostanie przeniesiona z Messengera na klasyczną pocztę elektroniczną.

Unijna dyrektywa DMA przyniesie więcej zmian w tym, jak korzystamy z popularnych usług, aplikacji i nawet systemów operacyjnych. Jednak, jak łatwo się domyślić, technologicznym gigantom nie podoba się, gdy władze mieszają się w ich sprawy i toczą z nimi batalie sądowe, więc ostateczny wpływ nadchodzących zmian w prawie na nasze życie w praktyce zobaczymy dopiero za jakiś czas.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *